Něco málo o mě...

Fotografovat jsem začal již v roce 1979, kdy jsem si zakoupil svůj první fotoaparát PRACTIKU LTL 2. Asi po půl roce jsem se stal členem fotografického klubu v Chodově...

více informací

Něco z Wikipedie

Fotografie přírody zahrnuje širokou škálu fotografie snímané venku a obsahuje snímky přírodních prvků jako krajina, divoká příroda, rostliny a detailní záběry přírodních scén a textur. Fotografie přírody klade větší důraz na estetickou hodnotu snímku, než klade například žurnalistická fotografie nebo dokumentární fotografie.

Fotografie krajiny je jeden z nejstarších fotografických žánrů. Záběr krajiny by měl být pořízen za takového osvětlení, který zdůrazní estetické kvality prvků v krajině. Snímek může mít vhodnou stafáž. K fotografii krajiny má blízko krajinné umění (tzv. land-art), které uplatňuje přechod z ateliérů do přírody. I tento druh umění má svůj předobraz v historii. Od visutých zahrad královny Semiramidy, přes parky s keřovými bludišti, skrze přísně vymezené francouzské zahrady, k čínským nebo japonským klášterním zahradám.


fotoaparáty | objektivy | telekonvertory | blesky | stativ | paměťové karty

Fotoaparáty

CANON EOS 1D MARK III tělo
CANON EOS 1D MARK III tělo Díky maximálnímu počtu 110 velkých snímků v sérii ve formátu JPEG (30 ve formátu RAW) při rychlosti 10 snímků za sekundu a v rozlišení 10,1 megapixelů zaujímá fotoaparát EOS-1D Mark III pozici nejrychlejší digitální zrcadlovky po modelu EOS-1D Mark II N. Dva procesory „DIGIC III" jsou základem vysoké rychlosti i zpracování vysokého rozlišení fotoaparátu a vůbec poprvé přinášejí do řady EOS 14bitové zpracování snímků.

 


CANON EOS 5D Mark II
CANON EOS 5D MARK II tělo Canon v segmentu fotoaparátů se snímačem velikosti políčka kinofilmu (fullframe) dlouhou dobu neměl reálnou konkurenci. To se umocnilo v roce 2005, kdy byla vedle profesionálního modelu EOS 1Ds představena cenově značně dostupnější varianta, EOS 5D. Nyní, po třech letech, byl představen dlouho očekávaný nástupce, EOS 5D Mark II.
 

Objektivy

CANON EF 500/4,0 L IS USM
CANON EF 500/4,0 L IS USM Super teleobjektiv řady L příští generace s IS stabilizátorem obrazu. Je jedním z nejlepších světových objektivů pro fotografování přírody a divoké zvěře. Systém optiky je nově vytvořen s maximální clonou f/4. Jeden fluoritový prvek a dvě UD skla účinně korigují aberace s výsledkem ostré a přesné kresby.

CANON EF 70-200/2, 8 L IS USM
CANON EF 70-200/2, 8 L IS USM Tento transfokátor reaguje díky zabudované technologii IS stabilizace obrazu druhé generace, vyvinuté společností Canon, do 0,5 sekund a zároveň má až tři možnosti výběru pro úpravu chvění fotoaparátu. Jeho systém AF byl vylepšen ve prospěch lepšího času reakce a rychlosti zaostření. Nová okrouhlá clona z osmi lamel nabízí mimo ohnisko daleko příjemnější obraz. Objektiv s rychlým zoomem byl vyvinut pro profesionální použití, proto je rovněž vysoce odolný vůči prachu a vlhkosti.
 

CANON EF 24-105/4, 0 L IS USM
 CANON EF 24-105/4, 0 L IS USM Třetí objektiv řady L se světelností f/4 v celém rozsahu doplňuje stávající modely EF 17-45 f/4L USM a EF 70-200 f/4L USM o střední rozsah ohniska a společně tak tvoří ucelenou sestavu přístrojů s konstantní clonou. Jako člen rozvětvené rodiny „L" objektivů odpovídá nejvyšším nárokům profesionála. Je vybaven optickou stabilizací obrazu, umožňující prodloužit expozici až o tři kroky. Rychlé a přesné zaostřování zajišťuje prstencový typ Ultrasonic motorku, kruhová clona přináší příjemný vzhled částí snímku mimo hloubku ostrosti, povrchová úprava optických členů brání vzniku reflexů světla, odraženého od senzoru. V konstrukci je použito jak asférických členů, tak jednoho SuperUD členu pro minimalizaci optických vad. Objektiv je díky celé řadě těsnících prvků a O-ringu na bajonetu schopen odolávat prachu a vlhkosti.
 

CANON EF 14/2,8 L II USM
CANON EF 14/2,8 L II USM Tento ultra-širokoúhlý objektiv má nejkratší ohniskovou vzdálenost v řadě L. Část 2 je asférická čočka pro korekci zkreslení. Ostatní aberace jako astigmatismus jsou také napravovány s výsledkem ideální kvality obrazu. Objektiv má pevnou listovou sluneční clonu a drážku pro zasunutí želatinového filtru v zadní části. Konstrukce: 10 skupin, 14 členů, Max. clona (/F): 22, Min. zaostřitelná vzdálenost: 0,25m Rozměry: délka 89,0mm

TELEKONVERTORY

CANON EF 1,4x II
Canon telekonvektor EF 1.4 X II Extender Může být použit u objektivů s pevným ohniskem ve vzdálenosti 135mm a delších (s výjimkou objektivu 135mm f/2.8 Softfocus) a s objektivy EF 70-200 f/2.8L, 70-200 f/2.8L IS, 70-200 f/4.0L, i se zoomovými objektivy 100-400 f/4.5-5.6L IS.
Snižuje clonu objektivu o jeden clonový stupeň, autofokus je možný s kterýmkoli přístrojem EOS, pokud je kombinován s objektivem, který má světelnost f/4 nebo nižší.
Nová verze II má zachovanou vynikající optiku předchozí verze, s doplněním zdokonalené konstrukce odolné povětrnostním vlivům a vylepšených antireflexních materiálů uvnitř hlavice.
 

Canon Extender EF 2 X II
Canon Extender EF 2 X II Optika tohoto telekonvertoru byla přestavěna a v kombinaci s objektivy EF (stejnými jako u Telekonvertoru EF 1.4x II) předvádí vynikající výkon. Vyznačuje se novým sedmiprvkovým designem, stejnou úpravou odolnou povětrnostním vlivům a vnitřní antireflexní konstrukcí jako nový EF 1.4x II. Telekonvertor EF 2x II zdvojnásobuje ohniskovou vzdálenost jakéhokoli objektivu, ke kterému je připevněn a snižuje jeho clonu o dva clonové stupně. AF je u EF 2x II možný s jakýmkoli tělem přístroje EOS, pokud má objektiv světelnost f/2.8 nebo nižší a kompatibilní objektivy s IS (Image Stabilizatior) si vlastnost stabilizace obrazu zachovávají pokud jsou použity s kterýmkoli současným přístrojem EOS
 

ZÁBLESKOVÉ ZAŘÍZENÍ

CANON SPEEDLITE 580 EXII
CANON SPEEDLITE 580 EXII Vývoj zábleskových jednotek značky Canon nás dovedl až k vlajkové lodi Canon v kategorii blesků. Nově vytvořená patice je kompatibilní s Canon EOS 1D Mark III a zajistí se tak voděodolnost a vylepšená komunikace s modely 1D MkIII a 40D a o 20 procent rychlejší dobíjecí čas. Kompatibilita je zachována také se všemi těly Canon EOS.

Canon Speedlite 430 EX II
CANON SPEEDLITE 430 EXII Pomocné světlo zaostřování je tvořené konfigurací 2 diod LED, je kompatibilní se všemi zaostřovacími body všech systémů AF fotoaparátů EOS včetně 9 bodového AF. Úhel záblesku lze nastavit i manuálně, pokrývá rozsah 24 mm až 105 mm.

STATIV

GITZO GT3540LS + hlava stativu MANFROTTO MA 501 HDV
GITZO GT3540LS MANFROTTO MA 501 HDV
Videohlava PRO VIDEO kapalinová s dlouhou pákou

PAMĚŤOVÉ KARTY

SANDISK COMPACT FLASH 8GB EXTREME IV, CF + COMPACT FLASH 8GB EXTREME IV, CF
SANDISK COMPACT FLASH 8GB EXTREME IV, CF + COMPACT FLASH 8GB EXTREME IV, CF
Profesionální extrémě rychlé paměťové karty typu Compact Flash s kapacitou 8 + 24 GB

zpět na začátek stránky

 

 

© 2009 - FOTO NATUR Vladimír Dolejší  |  Havai Karlovy Vary - tvorba www stránek