Něco málo o mě...

Fotografovat jsem začal již v roce 1979, kdy jsem si zakoupil svůj první fotoaparát PRACTIKU LTL 2. Asi po půl roce jsem se stal členem fotografického klubu v Chodově...

více informací

Něco z Wikipedie

Fotografie přírody zahrnuje širokou škálu fotografie snímané venku a obsahuje snímky přírodních prvků jako krajina, divoká příroda, rostliny a detailní záběry přírodních scén a textur. Fotografie přírody klade větší důraz na estetickou hodnotu snímku, než klade například žurnalistická fotografie nebo dokumentární fotografie.

Fotografie krajiny je jeden z nejstarších fotografických žánrů. Záběr krajiny by měl být pořízen za takového osvětlení, který zdůrazní estetické kvality prvků v krajině. Snímek může mít vhodnou stafáž. K fotografii krajiny má blízko krajinné umění (tzv. land-art), které uplatňuje přechod z ateliérů do přírody. I tento druh umění má svůj předobraz v historii. Od visutých zahrad královny Semiramidy, přes parky s keřovými bludišti, skrze přísně vymezené francouzské zahrady, k čínským nebo japonským klášterním zahradám.

fotografování přírody >

Vladimír Dolejší


 
Vladimír Dolejší - FOTOLOVYFoto Natur 
Vladimír Dolejší
       narozen 8.8.1956
       v Karlových Varech
 
archor Začátky
 
Fotografovat jsem začal již v roce 1979, kdy jsem si zakoupil svůj první fotoaparát PRACTIKU LTL 2. Asi po půl roce jsem se stal členem fotografického klubu v Chodově.
 
archor Současnost
 
Ale opravdové fotografování začalo až v roce 2004, kdy jsem absolvoval myslivecké zkoušky. V přírodě se dá chodit nejenom s flintou, tak jsem zakoupil svůj první CANON a "nějaké ty objektivy". Ani jsem pořádně nevěděl, na co to všechno je... Pak jsem v roce 2005 poznal Rostislava Stacha, kterému děkuji za vše co mě naučil. V roce 2007 jsem byl přijat za člena Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, kde jsem působil do února roku 2009. Fotím výhradně se značkou CANON.
 
archor Moje výpravy
 
Jako fotograf jsem navštívil Slovensko, Maďarsko, SRN, Holansko, Kanárské ostrovy, Namibii, Zambii, Zimbabwe, Botswanu, Malawi. Publikoval jsem v časopisech Myslivost, Myslivecký zpravodaj vydávaný OMS K. Vary. V roce 2008 jsem vydal první autorský nástěnný kalendář A2. V letošním roce 2009 se zúčastním expedice národní parky USA.
 
V období od 24.9.08 do 14.10.2008, jsem se zúčastnil fotografické expedice v Africe. Trasa vedla přes 5 států, Namibii, Zambii, Malawi, Botswanu a Zimbabwe. Nafotili jsme mnoho nádherných fotek a zažili jsme mnoho hezkého. 
  
 
archor Výstavy velkoformátových fotografií
 
V roce 2009 proběhly 4 výstavy. Květen Krajský úřad, červen obecní úřad Nová role, červenec zámek v Klášterci nad Ohří, srpen galerie v Rutersgrunu SRN.

© 2009 - FOTO NATUR Vladimír Dolejší  |  Havai Karlovy Vary - tvorba www stránek