Něco málo o mě...

Fotografovat jsem začal již v roce 1979, kdy jsem si zakoupil svůj první fotoaparát PRACTIKU LTL 2. Asi po půl roce jsem se stal členem fotografického klubu v Chodově...

více informací

Něco z Wikipedie

Fotografie přírody zahrnuje širokou škálu fotografie snímané venku a obsahuje snímky přírodních prvků jako krajina, divoká příroda, rostliny a detailní záběry přírodních scén a textur. Fotografie přírody klade větší důraz na estetickou hodnotu snímku, než klade například žurnalistická fotografie nebo dokumentární fotografie.

Fotografie krajiny je jeden z nejstarších fotografických žánrů. Záběr krajiny by měl být pořízen za takového osvětlení, který zdůrazní estetické kvality prvků v krajině. Snímek může mít vhodnou stafáž. K fotografii krajiny má blízko krajinné umění (tzv. land-art), které uplatňuje přechod z ateliérů do přírody. I tento druh umění má svůj předobraz v historii. Od visutých zahrad královny Semiramidy, přes parky s keřovými bludišti, skrze přísně vymezené francouzské zahrady, k čínským nebo japonským klášterním zahradám.

fotografování přírody >

Zajímavé odkazy


    FOTOLOVY - Rostislav Stach
Fotolovy - Rostislav Stach Rostislav Stach
Narozen 30. 11. 1960

Člen fotoklubu IRIS Ostrov a prezident specializovaného Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze. Spolupracovník Magazínu KOKTEJL a Podkrušnohorského zooparku v Chomutově.
Fotografuji od r. 1974, začátky s fotoaparátem EXAKTA VX 1000, od r. 1978 specializace na snímky naší fauny. Od roku 2005 pracuji jako volný fotograf...

    » odkaz na stránky

    Václav Šilha
Photo Šilha Václav Šilha
nar. 18. 11. 1963<

S fotoaparátem v ruce navštívil celou řadu zemí, např. Thajsko, Turecko, Tunisko, Řecko, Korsiku, Sardinii, Kanárské ostrovy, Tahiti, ostrovy Raiatea, Tahaa, Huahine, Bora Bora, souostroví Tuamotu ve Francouzské Polynésii, Aljašku a řadu dalších...

 

    » odkaz na stránky

    PHOTO NATUR - Michal Jirouš
PHOTO NATURE Vážněji jsem se k fotografování dostal před několika lety, kdy jsem jako cestovatel měl možnost vnímat zajímavé okamžiky a výjevy ze života divokých zvířat, pozorovat hru světla a stínu v nádherné krajině, vnímat přírodu ve své surové a někdy i drsné podobě a to vše na vlastní oči. Ihned jsem se samozřejmě začal zajímat o to, jak tyto nevšední zážitky a okamžiky zaznamenat, tak abych se i po nějaké době mohl vždy na stejné místo alespoň prostřednictvím fotografie snadno vrátit...
    » odkaz na stránky

    Krásy lesa - Ladislav Vogeltanz
Krásy lesa - Ladislav Vogeltanz Ladislav Vogeltanz
narozen 29.10.1958 v Domažlicích
Bez fotografického vzdělání.

Moje fotoaparáty, se kterými jsem začínal fotografovat a postupně sbíral první fotografické zkušenosti, než jsem přešel na současnou výbavu, byly: Pionýr, Sokol 2, Praktica PLC 2 a Praktica BC 1. Pak jsem měl ve fotografování docela dlouhou přestávku, myslím, že to bylo deset let.

    » odkaz na stránky

    Ing. Miroslav Zumrík
Zumrik Miro Zumrík patřil k dlouholetým spolupracovníkům redakce, i po rozdělení republiky byl doslova svorníkem mezi našimi a slovenskými fotografy, přispíval svými fotografiemi do mnoha časopisů u nás i v zahraničí.
Byl nejen redakčním, ale i osobním přítelem, jeho nápady, inspirace, fotografie a znalosti budou moc chybět.
Čest jeho památce
    » odkaz na stránky

    Ofsetová tiskárna KVTISK s.r.o.
Ofsetová tiskárna KVTISK s.r.o. Společnost byla založena v roce 1994 v Karlových Varech jako výrobní podnik kancelářských potřeb. V té době byla většina výrobků určena pro zahraniční trhy. V roce 1996 vzniká další provoz firmy - ofsetová tiskárna. Velmi brzy začíná prosperovat a rozšiřovat se. Potřeba větších výrobních prostor a lepší dosažitelnosti firmu nutí se přestěhovat z Březové u Karlových Varů do průmyslové zóny v Karlových varech - Staré Roli. Dochází k rozdělení jednotlivých divizí firmy na dva úzce propojené samostatné právní subjekty. Dnes jsme tiskárnou rodinného typu...
    » odkaz na stránky

    Havai - vorba www stránek, webdesign - tvůrce tohoto webu
Tvorba www stránek, webdesign - Havai Havai - to je profesionální tvorba www stránek, kvalitní webdesign, budování e-shopů, SEO optimalizace pro vyhledávače, copywriting, analýzy a další atributy potřebné pro dobrou webovou prezentaci. Součástí naší práce jsou i PPC kampaně u všech důležitých vyhledávačů. Nezapomínáme ani na zpětnou vazbu optimalizovaných stránek - analýza prostřednictvím Google Analytics - jsme vlastníky certifikátu "Google Analytics Qualified"
    » odkaz na stránky

    iStore Karlovy Vary
iStore Vynikající profesionální  prodejna, servis počítačů a bohatého příslušenství od společnosti APPLE. Nadstandartní přístup k zákazníkům, perfektní poradenská činnost, jediná tohoto druhu v kraji. Velmi doporučuji !!!
    » odkaz na stránky

    Radka Vodičková - Pro rybáře
pro rybáře E-shop s rybářskými potřebami. Rybářské potřeby pro rybaření a rybolov. Rybářské pruty, navijáky, podběráky. Rybářské boty a oblečení a další rybářské zboží.
    » odkaz na stránky

 

© 2009 - FOTO NATUR Vladimír Dolejší  |  Havai Karlovy Vary - tvorba www stránek